Zacznijmy od informacji jakie przesłał Jarek SP9HGN.

cyt.:

Niektórzy mówią na to „sondoza”. Czy mnie dopadła? Nie wiem. Ale rzeczywiście, każdy dzień zaczynam od sprawdzenia prognoz i predykcji lotów sond z okolicznych ośrodków meteo.
Tym razem przewidywany był upadek Wrocławskiej sondy w okolicach Katowic. Wrocławska M20 szła jak po sznurku. Wsiadłem więc w samochód i ruszyłem w stronę stolicy województwa. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że spadający z nieba elektrozlom, przeleciał nad Katowicami i poleciał dalej, w kierunku mojego rodzinnego miasta! Dzięki szybkiej informacji od Andrzeja SP9-2985, zawracałem na rondzie w samym centrum Katowic, by wrócić do miasta w którym mieszkam.

Dekoder zaczął lokalizować sondę w okolicach Elektrowni Jaworzno, a konkretniej stadionu „Azotania”. Po chwili poszukiwań, ładunek udało się znaleźć wysoko na drzewie. Za wysoko by go zdjąć bez wsparcia narzędzi. Ale jak przystało na porządnego druciarza/field dayowca, w domu miałem nie jedną, a kilka wędek i piłkę do gałęzi, które przy użyciu taśmy klejącej i trytytek zamieniłem w wysokiej klasy sprzęt do ściągania elektrozłomu z drzew na ziemię.

W międzyczasie na miejscu pojawili się Andrzej SP9-2985 i Marcin SQ9IWE. Wspólnymi siłami, ściągamy bezcenne urządzenie będące owocem francuskiej myśli technicznej, które radosnym mruganiem niebieskiego LEDa wyraża nam swoją wdzięczność za ratunek.

Koniec.

Dziękuję Jarek za przesłany materiał.

W klubie zaś zapanowała atmosfera jak w tytule. Co ważne, skorzystaliśmy z drugiego pomieszczenia.

Jak zapowidział TPZecik wjechał kołocz pogeburstagowy. Anitka, od Pawła SQ9MSD, przygotowała na tą okazję specjalną laurkę.

Odwiedził nas Janek SQ9JXB zostawiając geszynki, z których jeden bardzo ucieszył Szymona SQ9ALF.

Szymon! To zobowiązuje! Trenuj i pytej jak niy El Profesora to nos.

Anotni SP9SM omówił aspekty naszej aktywności w ramach 800-lecia Mikołowa.

Piotr SP9TPZ szybko zrelacjonował co nas w tym roku czeka.

Poza tym na stołach pojawiły się: trenażer Morse’a, odbiornik detektorowy Romka SO9D, IC-7610 a nawet do tych co im bryle niy styknom – kamera do elementów smd.

Kris SP9LIV postanowił uprzedzić Tusty Czwortek i zrobił kreple! Bardzo dobre kreple!

Ni ma co godać, pokukejcie wiela ciekawych knipsów je we GALERII.

73 de Pyjter SP9TPZ