Październik 18 2017 22:08:18
Klubowy czwartek 20-10-2016

Deszcz dziś nas chłostał od samego rana za to po południu w PKS-ie zaś było radośnie.
Młodzi Filbierowie częstowali urodzinowym kołoczem.
Dziękujemy i życzymy STO LAT! A dużo zdrowia zwłaszcza Weronice!
Do grona częstujących dołączył także Piotr TPV. Wielu DX-ów i potwierdzeń w LoTW!

Udało też się dziś zutylizować nagromadzony w klubie złom elektroniczny.

Kolejny powód do radości to powrót naszego transceivera na łono klubu. Wymiana filtrów w serwisie przywróciła radiu prawidłową modulację.

Patryk HP razem z Mariuszem AMH walczyli z modami cyfrowymi w FT-991.

Piotr TPZ rozwiewał wątpliwości Leszka, który rozpoczyna swój staż nasłuchowy,

W klubie pojawił się dawno niewidziany Janusz OZY.

Pozdrawiamy nieobecnych!

Oglądnijcie z nami zdjęcia w GALERII.

P.S. Jutro obchodzimy 5-lecie naszego kontaktu ARISS !
Kto chętny do wspominania niech zajrzy: TUTAJ .
Klubowy czwartek 13-10-2016

Do klubu dotarły QSL-ki i dyplomy. Nadal dominatorem jest Zbyszek SP9GMI zarówno w kategorii QSL i dyplomów. Zbyszek zdobył komplet dyplomów w związku z aktywnością stacji hiszpańskich poświęconą Cervantes'owi.

Marcel SQ9TBF i Piotr SQ9PQB walczyli w zawodach ARKI. Brawo! Nasz trx relaksuje się w Serwisie ale Piotr PQB wziął do klubu swój.

Otrzymaliśmy dyplom za tegoroczne zawody zamkowe. Tradycyjnie przypadło nam 10 miejsce. Za rok powalczymy o progres.

Patryk SP9HP pokazał nam swoje nowe zabawki związane z sieciami cyfrowymi na FM-ie.

Piotr SP9TPZ, sprowokowany ostatnio przez Karola SP9KG, pokazał prezentację dotyczącą transceiver'a BitX. Już jakiś czas temu zwracał uwagę na tę konstrukcję, jednak chęć budowy przez Karola własnej stacji na nowo rozbudziła konstrukcyjnego ducha.

Stosowne linki znajdziecie poniżej:
Bitx20
BitX40v3

Nadal czekamy na pogodę z naszym HamFestem.
Nasi DX-mani zaliczyli już T31T. Gratulacje!

Rzućcie okiem do GALERII.

Klubowy czwartek 06-10-2016

Czytający nasze posty zwracają uwagę, że w PKS-ie jada się dużo ciasta.

Dziś w klubie zaś był kołocz! Ale była też okazja: syn Mariana SQ9MTO, Rafał SP9-06066 dzisiaj zdał egzamin w UKE.
Rafał częstował pysznym ciachem.
GRATULACJE ! ! ! Znów w PKS-ie pojawi się nowy znak.

Profesor prowadził kolejną lekcję zbliżając się do finału szkolenia.
W klubie pojawili się dawno nie widziani Jurek SP9GWY, Stasiu SQ9ORW oraz Remik SP9RJ.

Karol SP9KG nadal podejmuje decyzję co do budowy swojego trx'a na KF.
Rozważał już BitX'a, dziś był namawiany na Kajmana. Macie jeszcze jakieś sugestie?

Naszego klubowego FT-897 czeka operacja w serwisie Consparku. Przypadłość z filtrami też go nie ominęła.

Z powodu pogody przenosimy nasz HamFest na kolejną sobotę.