Po pierwsze PRIMO: Antek SP9SM zostoł zaś Opom – mo drugo wnuczka! GRATULACJE! Ponoć pępkowe za tydziyń 🙂

Po drugie PRIMO: Piotr SQ9PQB zaś zaczął walczyć w zawodach ARKI.

A po trzecie PRIMO-Ultimo:

  • są już pierwsi szczęśliwcy z koszulkami SN0HQ 2022
  • pamiętajcie o terminie spotkania świątecznego : 15 grudnia
  • w niedzielę jedziemy do Pszowa
  • a tablica znów zdominowała nasze dyskusje, sprowokowane problemem Antka z fiderem. Użycie analizatora a zwłaszcza jego funkcji TDR (Time Domain Reflectometr) wymaga odpowiedniego przygotowania się do pomiaru. Należy pamiętać, by dobrze zdefiniować współczynnik propagacji (oznaczany jako VOP – velocity of propagation lub Vf – velocity factor). TPZecik z tym aspektem zaś zaszalał przy tablicy. Jeśli chcecie wrócić do tego tematu lub zapoznać się z nim, bo zaś nie dotarliście do klubu, skorzystajcie z tego LINKU. Jest to fragment tłumaczenia instrukcji obsługi analizatora antenowego wg EU1KY.

Parę fotografii umieściłem też w GALERII.

73 de Piotr SP9TPZ