Zgadza się, to już 5 balon wypuszczany przez Mirka SP9MF.

Dziś gościliśmy w Zespole Szkół nr 2 Specjalnych w Mikołowie im. Marii Grzegorzewskiej w związku z uroczystością 50-lecia Szkoły.

Poproszono nas o uatrakcyjnienie obchodów. Oczywiście takiej placówce edukacyjnej się nie odmawia.

Dlatego wybór padł na balon z nadajnikami SSTV, RTTY i APRS. Oprócz danych telemetrycznych nadawane było 16 obrazów w formie puzzli, które należało odebrać a następnie ułożyć. Do chwili pisania tego postu otrzymaliśmy już 20 prawidłowych zgłoszeń z całej Polski. We czwartek w klubie wylosujemy komu wyślemy gadżety.

Uściślając dane lotu balonu:

  • start o 12.00 czasu lokalnego, zgodnie z pozwoleniem PAŻP.
  • maksymalna prędkość ok.100km/h niedaleko Gorców
  • maksymalny pułap ok. 23km już po stronie słowackiej
  • balon pękł około 15.00
  • ostatni raport wysłano z wysokości 4.8km na terenie Słowacji.

DZIĘKUJĘ szczególnie za pracę Mirkowi SP9MF, który zaszczepił nam balonowego bakcyla. Jesteśmy coraz lepsi, jeszcze jest co poprawiać więc może w tym roku na tym poprzestaniemy ale w kolejnym pewnie coś wymyślimy.

Dziękuję mojej WSPANIAŁEJ drużynie PKSowej: Mariuszowi SP9AMH, Krystianowi SP9NLX, Czesławowi SP9FLG, Antoniemu SP9SM oraz Prezesowi Stasiowi SP9QLP za każdą formę pomocy podczas dzisiejszego wydarzenia.

DZIĘKUJĘ Panu Dyrektorowi Tadeuszowi Śliwie za zaproszenie i ciepłe przyjęcie.

Życzymy wielu sił w niełatwej pracy pedagogicznej ! Wyrażamy szacunek za trud jaki wkładacie w funkcjonowanie tej tak ważnej dla wielu Placówki.

Zapraszam do obejrzenia GALERII.

73 de Piotr SP9TPZ