Podczas ostatniej giełdy w Pszowie, Józef SP9HVW przedstawił swoją nową konstrukcję opartą o udostępniony projekt radia SDR. Solidność Józefa daje nadzieję, że wkrótce zobaczymy produkt finalny.

W zeszły weekend odbył też się znany na całym świecie Dayton Hamvention w USA. Stanowi on początek serii największych na świecie spotkań krótkofalowców. Zaliczyć do nich można też HamRadio w Niemczech (ostatni weekend czerwca). Zwyczajem już jest, że w przeddzień Hamvention odbywa się Contest University.

Bardzo ale to bardzo polecam przejrzenie prezentacji oraz pełnej relacji video z wystąpień znanych krótkofalowców a poruszających tematykę techniczną związanym z naszym hobby. Jest to dosłownie KOPALNIA WIEDZY. Udostępniono już pdf’owe wersje prezentacji oraz wideo. Nie czekajcie, poznajcie zawartość tegorocznego Contest University klikając w ten LINK .

Dziś klub zyskał nowego nasłuchowca. Sekretarz GOT29 PZK, Zbyszek SP9GMI, wręczył Klaudiuszowi licencję SWL ze znakiem SP9-29102. Gratulujemy! Życzymy mu wielu nasłuchów potwierdzonych kartami QSL.

Podczas ostatnich Zawodów Zamkowych zauważyliśmy, że nasz doublet dość wąsko się stroi. Krystian SP9NLX sprowokował dzisiejszą pomiarownię, przynosząc dwa różne wykonania skrzynek symetrycznych. Pomiary potwierdziły, że klubowa skrzynka stroi ostro z szerokością pasma prawie dwukrotnie mniejszą niż skrzynki Krystiana. Jest to cecha dobra dla stacji wołającej, a dość kłopotliwa dla stacji przeszukującej pasmo, gdyż wymaga to ciągłego dostrajania. Temat będzie jeszcze rozpatrywany.

TPZecik odbył dziś pierwsze spotkanie na Sośniej Górze w związku ze zbliżającym się IX Radiozlotem.

Nasza reprezentacja jest już na Łosiowej Górce. Reszta ekipy rusza wczesnym rankiem w sobotę, by wziąć udział w kolejnej edycji tego wydarzenia.

BARDZO DZIĘKUJĘ za odpowiedź na apel o wsparcie naszego kolegi Grzegorza. Trzymamy kciuki za progres w rehabilitacji i szybki powrót do radiowych tematów.

Zajrzyjcie na koniec do GALERII .

73 de Piotr SP9TPZ