Nie milkną echa IX Radiozlotu. Eugeniusz SQ9HZM przekazał nam treść zeszłotygodniowego komunikatu OT31, w którym bardzo dobrze zostały oderbane nasze starania.

cyt.:

W dniu 18.06.2023 na terenie Śląskiego Parku Botanicznego w Mikołowie tzw. Sośniej Górze odbył się IX Radiozlot organizowany co roku przez kolegów z klubu SP9PKS. Pogoda dopisała a liczba uczestników była rekordowa. Organizatorzy wydali 305 kart uczestnictwa w grze terenowej propagującej krótkofalarstwo wśród dzieci i młodzieży (rekord). W trakcie zlotu wypuszczono dwa balony z telemetrią RS 41 i SSTV, które były obserwowane przez APRS i doleciały do Małopolski po blisko 4,5 godzinach lotu. Najwyższy pułap balonu odnotowano na wysokości 23154 metry. Uczestnicy mogli zrobić zakupy sprzętu radiowego i wzięli udział w sesji zdjęciowej oraz losowaniach ogromnej liczby nagród. Za organizację Radiozlotu PeKaeSiakom należy się szóstka z plusem i czekamy na X Radiozlot.

BARDZO DZIĘKUJEMY za tak miłe sercu słowa i za Waszą frekwencję na IX Radiozlocie. Myślami i pomysłami już jesteśmy przy kolejnym-jubileuszowym.

Jako, że wakacje, to była okazja ogarnąć nasz klubowy kącik kuchenny.

Adam SP9EB chwalił się swoimi planami związnymi z instalacją anteny. Już niebawem będzie kontestował.

Jak widać nie lenimy się tylko kształcimy. Darek SP9DLM zaraził nas LoRą i APRSem. A ponieważ Mariusz SP9AMH na APRSie zna się jak mało kto, więc poszerza się powoli grono pakieciarzy i użytkowników systemu transmisji LoRa. Warto wejść w temat, ponieważ stanowi on poważny backup na wypadek niemocy profesjonalnych służb.

Niestety aku w moim Canonie nie dał znaku życia ale smartfon uratował fotorelację, zatem zajrzyjcie do naszej GALERII .

73 de Piotr SP9TPZ