Podobnie jak w zeszłym roku, znów zachciało nam się UKFów ale tym razem padło na hałdę Skalny w lokatorze JO90KD. O 6.00 rano zameldowaliśmy się na bramie Kopalni Bolesław Śmiały w Łaziskach, by zacząć wspinać się naszymi bolidami na hałdę. Ostatnie ulewy uczyniły naszą drogę atrakcyjną a momentami trochę niebezpieczną ale bez szwanku dotarliśmy na szczyt. Wybraliśmy kategorię 6H (6 godzinną), która pozwoliła nam na zapisanie w logu 85 QSO. Wśród nich znalazły się stacje z Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Chorwacji, Słowenii, Włoch, Austrii oraz Niemiec. ODX – stacja z Włoch IO2V. Pogoda nas nie rozpieszczała ale zarówno przy tworzeniu obozu jak i jego demontażu było bezdeszczowo i przyjemnie.

DZIĘKUJĘ: Stasiowi SP9QLP, Antkowi SP9SM, Krystianowi SP9NLX, Czesiowi SP9FLG oraz Patrykowi SP9TPX, którzy swoją obecnością pozwolili by SP9PKS mogło znów z innymi powalczyć w tych poważnych zawodach.

Ci, którzy nadal mają wątpliwości czy warto w niedzielę zebrać się rano i wyskoczyć na górkę z anteną, niech spojrzą do GALERII.

73 de Piotr SP9TPZ