Dzisiejsze Zawody Zamkowe należy pod każdym względem uznać za wyjątkowo udane.

Co prawda niepewność budziły w nas zmiany regulaminu związane z dodaniem pasma 40m, jednak obawy okazały się bezpodstawne. Można powiedzieć, że ten ruch organizatorów był strzałem w dziesiątkę, bo przy ograniczeniu czasu trwania do 2h, pasmo 40m uratowało propagację.

Zatem:

  • pomysł dodania pasma 40m do 80m można uznać za trafny
  • łatwo udało się przerobić zeszłorocznego dipola na 80m, dodając kolejnego na 40m co zmieniło nasz dipol na fandipol. Na miejscu po ustawieniu anteny jedynie skróciliśmy dipol na 40m o 30cm na każdym z ramion. Antena spisywała się BDB!
  • BDB spisywał się operator Antoni SP9SM i jego trx, co zaowocowało 96QSO w logu. Ja z Markiem SQ9KPD stanowiliśmy tło.
  • Damian SP9-29088 miał sposobność poznania naszych metod stawiania anteny i mocowania odciągów na drzewach bez drabiny oczywiście. Ponadto ćwiczył swój soft i jak mi powiedział znalazł jeszcze parę miejsc do modyfikacji.
  • kuchnia działała bez zarzutu 🙂

Bardzo DZIĘKUJĘ:

Antoniemu SP9SM, Czesławowi SP9FLG, Krystianowi SP9LIV, Markowi SQ9KPD, Piotrowi SQ9PQB z harmoniczną, Adamowi SP9EB z harmoniczną, Damianowi SP9-29088 oraz Bogdanowi SP9UPH.

Dziękuję za Waszą obecność, zaangażowanie przy budowie stacji, wikt i opierunek podczas zawodów.

Dziękuję Piotrowi SP9TPV, który mimo nieobecności udostępnił nam grilla i drzewo.

Dziękuję fotografom: SP9LIV, SQ9KPD i SP9-29088 za dosłany materiał do naszej galerii.

Jeśli chcecie obejrzeć jak m.in Bogdan SP9UPH ćwiczy lagi swoich zdalnych dostępów to pokukejcie do naszej GALERII.

73 de Piotr SP9TPZ