Dziś swój geburstag fajerowoł w klubie Fabian SP9WD.

Życzymy Ci powodzenia w szkole, zadowolenia z hobby i wielu DXów!

Na moją prośbę Krzysiek SP9TTB zaprezentował swoje wykonanie Kajmana, trx’a SSB na pasmo 80m. Jak pamiętacie zacząłem Was namawiać na konstrukcje QRP, gdyż we wrześniu odbywają się zawody QRP i byłoby miło gdybyśmy w nich wystartowali na urządzeniach homemade. Jest jeszcze sporo czasu, dziś Krzysiek dał przykład. Liczę na Wasze zaangażowanie. Może to ostatni moment by jeszcze wykorzystać i wiedzę i części nim konstruowanie własnych urządzeń odejdzie do lamusa. Dajcie się porwać!

Mariusz SP9AMH prezentował swój zestaw QRP, który umożliwił mu rozpoczęcie sezonu UKF w ramach I Prób Subregionalnych. Co ciekawe Mariusz pracował CW i SSB na popularnym ręczniaku FM ze zmodyfikowanych softem.

Obejrzyjcie jego setup podczas I Prób Subregionalych klikając w ten LINK.

Mieliśmy też spory młynek, ponieważ jutro prowadzimy akcję promującą krótkofalarstwo w jednej ze szkół średnich Zabrza. Udało się wszystko przygotować, trzymajcie za nas kciuki!

Ponieważ jutro obchodzimy Dzień Kobiet, ślemy serdeczne życzenia naszym członkiniom:

Weronice SO9BAB, Weronice SP9-29057, Darii SP9DAR a także „Pani Prezesowej i Paniom słuchającym”!

Zajrzyjcie jeszcze do naszej GALERII.

73 de Piotr SP9TPZ

P.S. Ostatnie dni lutego przyniosły smutną wiadomść. Bob Heil K9EID sk…..

Słynne mikrofony czy headsety firmy Heil Sound to efekty jego dokonań związanych ze sferą audio.

Obejrzałem wiele jego prelekcji dotyczących audio, fazowania itp. Parę lat temu śledziełm jego występy w cotygodniowym podcaście „Ham Nation” a także prelekcje w ramach np. Contest University.

Polecam ciekawą prezentację dotyczącą ustawień equalizerów w naszych bogatych w Menu transceiverach. Obejrzyjcie ją np. TUTAJ.